بخش اورژانس دارای هشت تخت بستری مردان، هشت تخت بستری زنان، یک تخت بستری اطفال، درمانگاه سرپایی، اتاق احیاء قلبی ریوی، اتاق سوانح و واحد رادیولوژی مجهز به دستگاه های پیشرفته می باشد. بیماران در ابتدا توسط پرستار تریاژ ، سطح بندی می شوند و در صورتی که نیاز به اقدام اورژانسی نداشته باشند به پزشک درمانگاه ارجاع داده می شوند و با درمان سرپایی مرخص می شوند در غیر این صورت با تشکیل پرونده به پزشک اورژانس ارجاع داده شده و و  تحت نظر سرویس تخصصی مربوطه برای بررسی و درمان قرار می گیرند.

رسالت بخش اورژانس:

ارائه خدمتی ایمن و کم هزینه با توکل بر خداوند و استفاده از نیروهای متعهد و شیوه های نوین مدیریتی.

معرفی خدمات ارائه شده در این واحد:
بخش تحت نظر:مانيتورينگ  ، نوار قلب ، اكسيژن تراپي، احياي قلبي ريوي پیشرفته ، شتسشوي معده، ترمیم زخم، آزمايشات، راديولوژي، سونداژ، انجام مشاوره ها و اقدامات تخصصي

درمانگاه سرپایی اورژانس:كشيدن بخيه، تزريقات و پانسمان، سرم تراپي و نوار قلب

 

 

 

مسئولین و پزشکان بخش:

مسئول فنی بخش اورژانس: دكترمحمدرضا عموئی(متخصص جراحی عمومی) 

مسئول بخش: ناهید نبی میبدی - سرپرستار

متخصصان مقیم:

داخلی: دکتر جلال نبی، دکتر مسعود بهزاد،

جراحی: دکتر شقایق آیت اللهی

پزشكان عمومي بخش:

آقايان:دکتر کمال امامی، حبیب ملک زاده، محمد مهدی رشیدی، مجید رضوانی، منصور پورکوثری، هدایت آخوندی، جلال زارعی، محسن پاشایی، مجید دهقانی

خانم ها:دکتر مریم نقیبی ، فهیمه سادات افخمی ، مژگان زواره، زهره وکیلی و نرگس فلاحی

نام : مهدی اکبری رکن آبادی

تحصیلات : کارشناس ارشد رشته پرستاری

 

قابل توجه بیماران گرامی:

ü       در ابتدای ورود بخش اورژانس شما بایستی توسط پرستار تریاژ مورد ارزیابی قرار گیرید. هدف از تریاژ شناسایی بیماران بدحال و اقدام سریع و به موقع برای آنها می باشد.

ü      جهت رفاه حال بیماران و پرهیز از شلوغی بخش ورود بیش از یک همراه ممنوع می باشد. در صورت حضور بیش از یک همراه هزینه همراه در صورت حساب به صورت آزاد محاسبه خواهد شد.

ü      جهت جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست زباله ها در بیمارستان تفکیک می گردد و هر زباله ای که آلوده به خون و ترشحات بیمار باشد، در سطل زباله عفونی (سطل زرد) انداخته می شود. ضمنا از انداختن هر نوع زباله در سطل های زرد رنگ کوچکی که به دیوار متصل است جدا خودداری فرمایید.

ü      بیمارانی که نیازبه بستری در بخش ویژه مثل  سی سی یو یا  آی سی یو دارند و در بیمارستان تخت خالی موجود نباشد با اطلاع به ستاد دانشگاه تا زمان خالی شدن تخت در اورژانس تحت نظر و درمان باقی می مانند. در صورت نیاز به درمان های تخصصی که در این بیمارستان وجود ندارد همچون جراحی مغز و اعصاب، سوختگی،مسمومیت و ... بیماران با اخذ پذیرش و نیز اطلاع به ستاد هدایت درمان دانشگاه به بیمارستانی دیگر  منتقل می شوند.   

بیماران تصادفی که نیاز به بستری در بخش دارند برای رایگان شدن هزینه ها نیاز به گرفتن کروکی دارند. برای گرفتن کروکی ابتدا لازم است معرفی نامه را از منشی اورژانس تحویل گرفته و با مراجعه به نیروی      انتظامی جهت گرفتن کروکی اقدام نمایند. بیماران تصادفی که توسط آمبولانس به اورژانس ارجاع داده می شوند و در بخش بستری نمی شوند،  فقط با دادن کد ملی هزینه پرونده اورژانس آنها رایگان می شود  ولی در صورت نیاز به بستری یا مراجعات بعدی به بیمارستان  برای رایگان کردن هزینه نیاز به کروکی دارند. 

  بیماران تصادفی که با پای خود یا هر وسیله دیگر به غیر از آمبولانس 115 به اورژانس ارجاع داده می شوند باید تا آوردن کروکی خود ابتدا هزینه پرونده خود را تسویه کرده و با آوردن کروکی هزینه پرداختی آنها به ایشان بر گردانده می شود. بیمار تصادفی نمی تواند از بیمه دیگری (ازقبیل تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، و ...) استفاده کند.

« پیشنهادات و انتقادات شما دسته گلی است برای ما »

سایت مقام معظم رهبری
ریس جمهور
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
سامانه ارتباط مردم با دولت
دانشگاه صدوقی یزد
وبدا یزد
اخبار بیمارستان های استان
اتوماسیون اداری
فیش حقوق